Toplo vabljeni na 1. mednarodno konferenco O večjezikovni vzgoji v jezikovno raznolikih okoljih (Multilingual Education in Linguistically Diverse Contexts (MELDC17), na kateri bodo sodelovali raziskovalci z različnih ustanov po svetu, ki se ukvarjajo z raziskovanjem medkulturnosti in medjezikovne vzgoje ter njene implementacije. Predstavitve se bodo dotikale različnih vidikov jezikovnih in sociolingvističnih kompetenc dvo- ali večjezičnih govorcev, ki prečkajo obstoječe družbene in jezikovne meje, ko se prilagajajo novim jezikovnim prostorom. Raziskovalci bodo predstavili izsledke svojih raziskav s področja jezikoslovja, sociolingvistike, psiholingvistike, nevrolinguistike, klinične lingvistike, dvo- in večjezične vzgoje in izobraževanja v večjezičnih okoljih na dvodnevni konferenci, ki jo gosti Fakulteta za humanistične študije Univerze na Primorskem.

Dr. Piotr Romanowski, Univerza v Varšavi, Poljska

Dr. Neva Čebron, Univerza na Primorskem, Slovenija