V torek, 3. oktobra, smo na UP FHŠ gostili veleposlanico Združenega kraljestva v Sloveniji, njeno ekscelenco gospo Sophie Honey. Polno predavalnico študentov in predavateljev sta najprej pozdravili prof. dr. Irena Lazar, dekanja fakultete, in predavateljica doc. dr. Neva Čebron, ki je srečanje tudi moderirala. Zbrani so presenečeno prisluhnili, ko jih je veleposlanica Sophie Honey nagovorila najprej v slovenščini, nato še v italijanščini.  Sproščen in neformalen pogovor o britanskem izstopu iz EU in o vprašanjih, ki se ob tem porajajo, pa je potekal v angleškem jeziku. Veleposlanica je predstavila svoj pogled na novosti, ki jih izstop Združenega kraljestva iz Evropske unije prinaša v politično, ekonomsko in akademsko sfero. Predvsem pa nam je zagotovila, da sodelovanje z britanskimi akademskimi inštitucijami ostaja nespremenjeno in si torej lahko obetamo še več neposrednih stikov, izmenjav in skupnih projektov v prihodnjih letih. Poudarila je, da nam je pri naših prizadevanjih za navezovanje povezav z britanskih univerzitetnim svetom pripravljena pomagati.

Prisrčno srečanje z britansko veleposlanico gospo Sophie Honey je izjemno spodbuden začetek novega akademskega leta na UP FHŠ in je študentom ter predavateljem vlilo nov elan.