V ponedeljek, 12. 7., so se na Fakulteti za humanistične študije Univerze na Primorskem v sodelovanju z Znanstveno-raziskovalnim središčem Koper in finančno podporo Urada za Slovence v zamejstvu in po svetu začeli dvotedenski Poletni tečaji slovenskega jezika. S klicem »Halo, tukaj slovenski Mediteran!« smo pozvali številne udeležence po svetu. Letos se je na naš klic odzvalo 33 tečajnikov, ki prihajajo iz Srbije, Severne Makedonije, Bosne in Hercegovine, Hrvaške, Madžarske, Italije, Avstrije, Urugvaja, Argentine in Rusije. V živo se slovenščine učijo kar 3 skupine, ena pa se je uči prek spleta.

Slavnostna otvoritev tečajev je bila v ponedeljek ob 18.00 v Pretorski palači. Tečajnike je pozdravila tudi dr. Helena Jaklitsch, ministrica za Slovence v zamejstvu in po svetu.

V prvem tednu so imeli tečajniki gledališko delavnico, delavnico o predlogih in frazemih, v soboto pa si bodo ogledali Formo vivo, Sečoveljske soline in Piran.