Spoštovani,

glede na trenutno situacijo v zvezi z novim koronavirusom vam sporočamo, da poteka prilagojen študijski proces na UP FHŠ do preklica.

V skladu z Odlokom o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih (Ur. l. RS, št. 25/2020) zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19, je začasno prepovedano tudi zbiranje ljudi na univerzah in sicer od ponedeljka, 16. marca 2020, do prenehanja razlogov za prepoved.

Na Univerzi na Primorskem in UP Fakulteti za humanistične študije smo sprejeli ustrezne ukrepe, da zavarujemo zdravje študentov in zaposlenih in hkrati omogočimo, da bo študijski proces potekal kar najbolj nemoteno.

V tem času:

so prostori UP FHŠ zaklenjeni.

• se pedagoški proces izvaja prilagojeno, in sicer na daljavo. Za prilagojeno izvajanje predavanj in vaj se uporablja e-oblike poučevanja in učenja, zlasti e-učilnico ter izvedbo predavanj in vaj prek spletnih orodij. Študenti naj pozorno spremljajo e-učilnico in e-pošto, kjer izvajalci objavljajo natančna navodila za vsak predmet.

• se ne izvaja kolokvijev in izpitov ter govorilnih ur v prostorih fakultete. V kolikor je mogoče, se lahko opravijo preko e-orodij.

• zagovori zaključnih del so prestavljeni.

• raziskovalno delo in strokovno delo potekata na daljavo, zaposleni delajo od doma.

• so na kasnejši čas prestavljeni vsi dogodki, obštudijska dejavnost, vseživljenjsko učenje in druge kontaktne aktivnosti.

• so omejene vse službene poti v tujino.

Delovanje strokovnih služb:

• Uradne referata in mednarodne pisarne so do preklica odpovedane. Za vse informacije smo dosegljivi po e-pošti dekanat@fhs.upr.si ali na telefonu 00386 (0)5 663 77 44.

• Knjižnica UP FHŠ je zaprta, že izposojeno gradivo bo ustrezno podaljšano.

• Strokovne službe fakultete so za informacije dostopne po e-pošti.

Na spletni strani Univerze na Primorskem je posebna podstran s pomembnimi informacijami o trenutnih ukrepih in drugih uporabnih informacijah v času izrednih razmer.

Tako študente kot zaposlene prosimo, da redno spremljate vsa obvestila fakultete.

Svetujemo tudi, da dosledno upoštevate vsa priporočila, ki jih izdajajo pristojne institucije o ravnanju ob pojavu korona virusa in spremljate uradne informacije NIJZ.

Študente še posebej obveščamo,

da bodo Dnevi humanistike ter Slavnostna podelitev diplom in nagrad prestavljeni.

Predvideni nov termin bo v juniju, o datumu podelitve diplom boste pravočasno obveščeni.

Ostanite zdravi, ostanite doma!

REKTORICA UP: "ZAHVALA ŠTUDENTOM ZA ODLIČNO SODELOVANJE"

Drage študentke in študenti!

Celotni svet se je v zadnjih dneh znašel pred novimi izzivi in tudi Univerza na Primorskem je morala hitro korenito spremeniti svoje delovanje. Ukrepe smo sprejemali hitro in jih prilagajali situaciji iz ure v uro. Pri tem je bila posebna pozornost namenjena prav vam. Vso svojo energijo smo vložili v napore, da uvedemo dodatne zaščitne ukrepe in hkrati zagotovimo nadaljnje izvajanje študijskega procesa.

Odziv celotne univerzitetne skupnosti je bil neverjetno pozitiven. Profesorji so nemudoma začeli prilagajati način poučevanja in vključevati sodobne komunikacijske kanale, študenti pa ste to sprejeli odprtih rok. Vaša želja po avdio in videu kontaktu z učitelji, nenehni pogovori med in po predavanjih, vaše stalno individualno delo in vaša angažiranost za nadaljevanje študija v vseh razmerah me navdajajo s ponosom.

Dokazujete, da je znanje naša skupna vrednota, ki nas povezuje. Zato nam uspeva. Prilagodljivost, požrtvovalnost in iznajdljivost zagotavljajo, da univerza deluje v čimvečjem možnem obsegu neprekinjeno. Vsega znanja ni mogoče predati preko spleta in zagotovo bodo potrebne tudi prilagoditve na ostalih področjih. A o tem nekoliko kasneje.

Danes se vam predvsem želim zahvaliti za vaš odziv in vašo angažiranost. Skupaj dokazujemo, kako močna je naša skupnost. Univerza, zahvaljujoč vsem vam, ostaja delujoč temelj znanosti in učenja.

Hvala in ostanite zdravi.

Prof. dr. Klavdija Kutnar
Rektorica Univerze na Primorskem

Oglejte si celotni nagovor rektorice na naslendji povezavi https://www.upr.si/si/univerza/novosti-in-obvestila/rektorica-up-zahvala-studentom-za-odlicno-sodelovanje